Plac Hiszpański w Barcelonie #Montjuic

23:18

Dzisiaj zabieram Was w kolejne moje ulubione miejsce w Barcelonie. Podczas pierwszego pobytu tutaj miejsce to mnie oczarowało, a szczególnie cudowna panorama jaka roztacza się zaraz u stóp Muzeum MUSEU NACIONAL D'ART DE CATALUNYA wprost na Plac Hiszpański, a dalej morze dachów, aż po zamykającą horyzont górę TIBIDABO. Gdy zaczniemy zwiedzanie od strony placu hiszpańskiego, naszym oczom ukażę się na wprost wyżej wspomniane muzeum, które możemy podziwiać od samego jego podnóża, podziwiając przy tym bliźniacze wierze projektu Ramona Raventósa, które mierzą ok. 50 metrów i wzorowane były na kampanili św. Marka w Wenecji. Natomiast cudowną aleję zamyka najsłynniejsza w Barcelonie fontanna FONT MAGICA. Fontannę najlepiej podziwiać podczas o zmroku podczas jej wieczornych pokazów przy muzyce oraz światłach. Co prawda ja jeszcze tam o zmroku nie byłam, ale wszyscy polecają tą atrakcję.

MNAC, czyli w skrócie Museu Nacional d'Art de Catalunya, które mieści się w głównej światowej budowli Palau Nacional (Pałac Narodowy). Muzeum to jest jednym z najważniejszym w Barcelonie oraz w całej Hiszpanii, które gromadzi unikatowe dzieła sztuki europejskiej.
Jedno z piękniejszych miejsc, idealne na całodniowy spacer i podziwianie tego cudownego miasta jakim jest stolica Katalonii. Już tęsknie za tymi widokami oraz klimatem tego miejsca. Barcelona naprawdę da się lubić, a jeśli ktoś lubi aktywny wypoczynek, to nie będzie siŁ w tym mieście nudził. Porażająca ilość muzeów nie wspominając o samych placach, które wprost zalewają Barcelonę z każdej możliwiej strony no i na każdym kroku warte obejrzenia zabytki. Jak dla mnie idealne miejsce na wakacje lub wypad na długi weekend.
A Wy jaki wypoczynek preferujecie bardziej? Lubicie odpoczywać czy wolicie jednak bardziej aktywnie? Czekam na Wasze wakacyjne propozycje? Może polecicie mi jakieś ciekawe miejsce, które warto zobaczyć? Uwielbiam City Trip więc piszcie jakie stolice i duże miasta polecacie.

You Might Also Like

1 komentarze

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe