Kochel am See - Walchensee - Almdorf Eng

09:01

O to kolejna podróż w bajkowe i wspaniałe miejsca Alp Bawarskich. Tym razem zabieram Was na małą objazdówkę po Górnej Bawarii aż po Austrię, pokażę Wam kolejne z moich ulubionych miejsc, które chętnie odwiedzam w wolnych chwilach. Kochel am See to miejscowość w regionie Oberland, w powiecie Bad Toelz - Wolfratshausen leżąca nad przepięknym jeziorem Kochel, z nad którego rozpościera się widok na Alpy Bawarskie, sama trasa zapiera dech, podczas jazdy po tutejszych krętych drogach. Uwielbiam tutaj przyjeżdżać i po prostu odpocząć wpatrując się w rozpościerające się w koło pasmo górskie i podziwiając piękno natury.

Stamtąd udajemy się nad położone niedaleko kolejne piękne jezioro Walchensee. Tam możemy odpocząć od zgiełku miasta, wylegując się na kamienistych plażach podziwiając równie piękne widoki i cuda natury lub wybrać się na przechadzkę jednym z wielu szlaków, których nie brakuje w dłuż jeziora i nie tylko gdyż miłośnicy wspinaczek oraz wędrówek górskich znajdą tutaj coś dla siebie, ale o tym szczegółowo napiszę w innym poście.
Następnym etapem wycieczki jest Almdorf Eng, malownicze miejsce tuż u podnóża Alp Austriackich, do którego prowadzi specjalna płatna droga inaczej tam nie dojedziemy. Już sama trasa zachwyca widokami, a końcowy etap zapiera dech w piersiach, fani Władcy Pierścieni mogą poczuć się jak w krainie Mordoru. Dojeżdżając do końca trasy droga kończy się, dalej możemy tylko wybrać się jednym z wielu szlaków w wysokie i skaliste góry lub tak jak w naszym przypadku, pospacerować pośród stromych wierzchołków gór, ciesząc się ciszą i podziwiając naturę i ten cudowny krajobraz, w który nie mogłam się przestać wpatrywać. Uwierzcie mi na słowo, że nie chcielibyście stamtąd wracać, oto zobaczcie dlaczego!
Zdjęcia powyżej to widomi z trasy już w Austrii.
Takie miejsca wręcz uskrzydlają i człowiek docenia jak potężna jest nasza matka natura, człowiek stworzy wiele rzeczy gdy będzie miał do tego środki oraz możliwości, ale nie da się tego porównać z tym co daje nam sama natura! Warto zwiedzać świat, uchwycić tak cudowne momenty i cieszyć się pięknem naszej ziemi, które jest dostępne wszędzie i dla każdego! Miłego tygodnia Kochani!

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe