Rzym i plan zwiedzania, czyli co trzeba zobaczyć w Wiecznym Mieście!

20:08

Kolejny długi weekend zbliża się wielkimi krokami, za tydzień o tej porze będę siedziała jak na szpilkach nie mogąc doczekać się wyjazdu na lotnisko. Majówka w tym roku mnie ominęła, choć nie powiem, była bardzo aktywna i objeździłam trochę Bawarię. Lecz teraz najwyższy czas zmienić klimat oraz otoczenie i wybrać się wreszcie gdzieś dalej. Po raz kolejny padło na Włochy, nie przez przypadek, ponieważ jestem bezgranicznie zakochana w tym kraju i nie ma chyba miejsca, którego nie chciałabym zobaczyć! Włochy to zawsze dobry pomysł na wakacje, długi weekend czy nawet jednodniowy wypad. Idealna pogoda, dużo słońca, pyszne jedzenie i jeszcze lepsze wino no i ten niezastąpiony klimat, nie wspominając o tych wszystkich cudownych zabytkach i wspaniałej historii, na które natrafiamy na każdym kroku.

Tym razem na cel podróży wybrałam Rzym, byłam tam już w 2012 roku, ale tylko jeden dzień i już wtedy obiecałam sobie, że kiedyś tam wrócę na dłużej i o to nastała ta chwila, czas na dłuuugi weekend w wiecznym mieście. O to nasz krótki plan zwiedzania, czyli co trzeba koniecznie zobaczyć i zwiedzić: 1. Koloseum Najsławniejsza antyczna budowla na świecie, znak rozpoznawczy Wiecznego Miasta, symbol potęgi starożytnego Rzymu.
2. Forum Romanum Czyli główny plac antycznego Rzymu, przez który przemierzały procesje religijne i uroczyste pochody, podążające Via Sacra ku świątyni Jowisza Najlepszego i Największego, dziś stanowisko archeologiczne z ruinami wielu antycznych budowli 3. Palatyn To tutaj wilczyca wykarmiła Romulusa i Remusa stąd Romulus wypatrywał znaku od bogów w noc poprzedzającą założenie miasta i tu wytyczył pierwotny kwadratowy zarys. 4. Schody Hiszpańskie Wspaniała barokowa kompozycja ponoć najpiękniej wyglądająca w czasie Wielkanocy, gdy pokrywa ją wielki dywan z kwiatów, na codzień ulubione miejsce wypoczynku rzymian i turystów.
5. Fontanna Di Trevi Jedna z ostatnich wielkich barokowych realizacji XVIII - wiecznym Rzymie, w której kąpała się Anita Ekberg w słynnym LA DOLCE VITA.
6. Panteon Jedna z budowli, która w dziejach architektury wywarła ogromny wręcz potężny wpływ oraz doczekała się wielu naśladowców.
7. Piazza Navona Zabudowa wspaniałego placu, z malowniczymi fontannami i niezwykle efektowną bryłą kościoła Sant'Agnese, tworzy niepowtarzalną scenograficzną kompozycję - to znakomity przykład sztuki dojrzałego rzymskiego baroku.
8. Bazylika Świętego Piotra Symbol Kościoła katolickiego i papiestwa, najdłuższy i najpojemniejszy kościół na świecie, który odegrał ogromną rolę w dziejach świata, chrześcijaństwa i historii sztuki.
9. Muzea Watykańskie Wyjątkowa kolekcja arcydzieł gromadzonych przez biskupów Rzymu w ciągu wieków oraz ich dawne apartamenty i Sykstyna - prywatna kaplica papieska ozdobiona freskami Michała Anioła.
10.Zatybrze Trastevere, czyli Zatybrze jest dzielnicą mniej turystyczną, wyróżnia się naturalnym charakterem, na który składają się m.in. tradycyjne, małe warsztaty rzemieślnicze czy lokale usługowe. Od jakiegoś czasu stała się bardzo modna, szczególnie pięknie prezentuje się wieczorem gdy liczne restauracje zapełniają się gośćmi.
Tak wygląda nasz 5-dniowy plan zwiedzania, bilety do poszczególnych miejsc zakupiliśmy już wcześniej na portalu www.getyourguide.com dzięki temu ominiemy stanie w kolejkach i zaoszczędzimy parę groszy. Z portalu tego korzystałam już podczas planowania wycieczki do Dubaju i okazało się to bardzo pomocną opcją dzięki, której zaoszczędziliśmy wiele czasu. Po powrocie napewno zasypię Was zdjęciami i zdam szczegółową relację, tymczasem możecie mnie obserwować na INSTAGRAMIE, jak tylko będę miała internet będę wrzucała fotki, dużo fotek. A Wam będę wdzięczna za polecenie ciekawych miejsc, fajnych knajpek, restauracji czy kawiarni i co jeszcze warto zobaczyć w Rzymie?! Piszcie w komentarzach! Pozdrawiam Kochani!

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe