Cattolica, ITALY

13:57

Pomimo, że już witamy październik to przez chwilę pojawią się jeszcze letnie trochę zaległe posty. W tym roku podczas moich podróży królowały Włochy. I tym razem kolejne recenzje i opisy dwóch włoskich miejsc jakie udało mi się odwiedzić podczas jednego z wrześniowych weekendów. Mam nadzieję, że umile Wam tym sposobem nadchodzące jesiennie o wiele już chłodniejsze dni ;)

Cattolica to małe miasto i gmina we Włoszech, leżące w regionie Emilia-Romania, w prowincji Rimini. Nie duża miejscowość, ale za to z klimatem i świetną atmosferą. Piękna, czysta i zadbana plaża a wzdłuż niej promenada.
Wybierając się na wyścig Moto GP chciałam znaleźć noclegi jak najbliżej toru, ale również nad morzem, żeby jeszcze nacieszyć się słońcem i plażą. Wybór Cattolici okazał się strzałem w dziesiątkę. Miejscowość oddalona nie całe 4km od Misano Adriatico gdzie właśnie znajduję się tor wyścigowy imieniem Marco Simoncelliego, niecałe 17km od słynnego Rimini i około 30km od przepięknego San Marino.
Cattolica to nadmorskie miasto z szerokim wyborem hoteli, znajdziemy tutaj również przyjemne knajpki i restauracje z przepyszną kuchnią włoską. Naszą ulubioną stała się restauracja Holiday znajdująca się naprzeciw hotelu, w którym mieszkaliśmy i serwująca ręcznie i świeżo robione makarony, po prostu palce lizać.
W nocy miasteczko to żyję pełną parą, do późnych godzin nocnych otwarte kluby i knajpy, wszędzie wprost dzikie tłumy i świetna atmosfera. Ten kto jest nocnym markiem napewno nie będzie się tutaj nudził.
Z okazji odbywającego się 13go września wyścigu Moto GP w Misano, miasto Cattolica zatroszczyło się o darmowy dojazd odjeżdżającymi co 10 minut autobusami dla wszystkich przybyłych fanów motoryzacji.
Polecam wszystkim którzy wybierają się w okolice San Marino aby wybrali się właśnie do Cattolici, a żeby zapomnieli o przereklamowanym Rimini, które jedynie ma większą plażę i nic poza tym ciekawego tam nie znajdziecie.
Zostawiam Was z kilkoma zdjęciami a już nie długo pojawi się relacja z San Marino, które porwało moje serce ;)

Ktoś z Was był w tych okolicach? Możecie podzielić się swoim doświadczeniem, ciekawa jestem Waszych opinii.
Pozdrawiam :*
Enjoy!

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe