Kristalwelten Swarovski - Austria

01:49

Przyjaźń to w dzisiejszych czasach luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Ludzie są tak zabiegani i pochłonięci czasmi ślepym dążeniem do celów, że nie zauważają tego czego naprawdę im trzeba, a przede wszystkim zapominają w tym wszystkim o bliskich. Będąc dziećmi obiecywaliśmy sobie z naszymi przyjaciółmi z piaskownicy przyjaźń aż po grób na dobre i złe, lecz tak szybko jak staliśmy się dorosłymi tak szybko nie jeden z Nas o tym zapomniał, bo to co naprawdę ważne przysłonił nam egoizm, co jest poniekąd zrozumiałe, każdy z Nas jest egoistą i nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że jest to zdrowy egoizm. Jak to mówią wszystko ma swoje granice.
O przyjaźń trzeba dbać tak jak o każdy inny związek. W przyjaźni tak jak w każdym innym związku liczą się obie strony, które nie zawsze muszą się z sobą zgadzać, ale ważne jest aby się szanować oraz akceptować i pójść na kompromis kiedy trzeba. Tego warto się nauczyć, a przede wszystkim warto pamiętać o tych, których kochamy i choć czasem dzielą Nas setki kilometrów przypominajmy o sobie, a szczególnie o tym ile dla Nas znaczą. Po prostu poświęćmy im odrobinę czasu, to nic nie kosztuje, a możemy tym wiele zyskać, zyskać przyjaciela! A to w XXI wieku cenny skarb!

Tradycją się stało, że co roku w lato przyjeżdża do mnie Kasia. Niestety nie możemy widywać się na codzień dlatego wiele dla mnie znaczy ten czas kiedy możemy go spędzić razem bez pośpiechu. Godzinne rozmowy, zakupy, oglądanie ulubionych filmów i wszystko to co kobiety lubią najbardziej. Wyjątkowy czas dla mnie i niezapomniane chwile. Tradycją stało się również aby wybrać się gdzieś razem i tym razem postawiliśmy na Austrie i Wattens nie daleko Insbrucka. W miejscowości tej urodził się Swarovski chyba nie muszę mówić kto to ;) To tutaj znajduję się fabryka Swarovski oraz Kristalwelten Swarovski, który był celem wycieczki. Miejsce to polecam każdemu kto lubi biżuterię ale również kocha i interesuje się sztuką. Kristalwelten Swarovski to wyjątkowe muzeum, w którym znajduję się kilka różnorodnych sal pozwalających poczuć się jak Alicja w Krainie Czarów. Z każdej z sal dowiadujemy się czegoś o słynnych kryształach. Pod koniec znajduję się ekspozycja strojów, gadżetów i innych rzeczy, które były wykorzystywane przez gwiazdy w wielu znanych filmach oraz sztukach teatralnych lub na koncertach.
Na samym końcu znajduję się sklep, w którym możemy kupić pamiątkę od biżuterii po kosmetyki.
Atrakcją jest również park, po którym spacerując możemy podziwiać przepiękne Alpy.
To miejsce odkryłam kilka lat temu i napewno jeszcze nie raz tutaj wrócę, bo jest magiczne i pozwala oderwać się od codzienności.

Zobaczcie sami!
I co sądzicie?

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe