Bibione at night

22:24

Bibione, typowo turystyczna miejscowość w północnych Włoszech leżąca nie całe 100km od Wenecji na morzem Adriatyckim. Stąd już równie nie daleko do Triestu i Chorwacji.
Miasto to cieszy się ogromną popularnością wśród turystów głównie za sprawą rozciągającej się na 10km i szerokiej na 500m piaszczystej plaży, która co roku zdobywa niebieską flagę za jej czystość. Idealne miejsce na rodzin z dziećmi, które poczują się tutaj jak w ogromnej piaskownicy. Dorośli też znajdą coś dla siebie, oprócz licznych atrakcji wodnych typu jazda motorówką lub na bananie itp. plażę te zaopatrzone są w wiele boisk, na których miłośnicy sportów plażowych znajdą coś dla siebie szczególnie miłośnicy siatkówki ;)
W samym mieście wprost roi się od godnych polecenia restauracji, barów oraz kawiarni nie mówiąc już o sklepach z pamiątkami. Miłośnicy kuchni włoskiej gdzie kolwiek nie skuszą się na obiad lub kolację będą zadowoleni, ja osobiście polecam restaurację ATMOSPHERA oraz AMORE obie znajdują się przy głównej ulicy i serwują potrawy typowe dla kuchni włoskiej oraz świeże owoce morza.
Wybór hoteli lub prywatnych apartmentów jest tutaj ogromny każdy coś dla siebie znajdzie lecz jeśli ktoś preferuje spokojne miejsca na urlop to niestety Bibione do takich nie należy. Roi się tu od turystów, na plaży tłumy tak jak i wieczorami na mieście. Polecam to miejsce tym, którzy lubią gdy dużo się dzieje.
Bardzo dogodne jest położenie tego miasta, iż do Wenecji jest ok 70km i do Triestu podobnie. Co do Wenecji, chyba nie muszę namawiać, że to miejsce trzeba po prostu zobaczyć jest to jedno z miejsc, które trzeba wręcz odwiedzić! Poza tym pogoda zawsze pewna a woda w morzu cieplutka.
Także polecam Wam Bibione na wakacje każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, a szczególnie świetną atmosferę i klimat ;)
Zostawiam Was ze zdjęciami nocą, szczerze to nie było okazji sfotografować miasta za dnia gdyż upały dały się we znaki i tym razem większość czasu przeleżałam na plaży.

Ktoś z Was był? A może ktoś z Was sie wybiera? Ciekawa jestem Waszych opinii.

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe