Must see in Dubai! Plan zwiedzania.

15:56

Nareszcie upragniony urlop, a już za dwa dni ruszam w moją podróż roku. Miejsce docelowe Zjednoczone Emiraty Arabskie - Dubai, kolejne miejsce z serii "Podróże moich marzeń" ;)
Od kilku miesięcy przygotowuje się do wyjazdu i starannie zaplanowałam już cały plan wyjazdu i miejsca, które chcę zwiedzić.
Oto lista miejsc "Must see":

1. Dubai Marina, czyli Przystań Dubaju, zwana miastem w mieście składająca się z szeregu luksusowych wieżowców, głównie rezydenckich. To również głównie aleje spacerowe wysadzone drzewami palmowymi i miejsce idealne na zakupy lub posiłek.

2. Palm Jumeirah, która jest największą sztuczną wyspą na świecie, której kształt przypomina palmę dyktalową, jeden z symboli ZEA.

3. Madinat Jumeirah, największy z kompleksów Dubaju, który przypomina miasto rodem z "Baśni  z tysiąca i jednej nocy", hotele jak ze snów oraz Souk Madinat czyli współczesna imitacja arabskiego bazar.

4. Jumeirah, zwana żartobliwie Beverly Hills Dubaju rozciąga się na przestrzeni 10km wzdłuż wybrzeża, którą przecinają dwie główne ulice: Jumeirah Beach Road oraz Al Wasl Road. Zachodnia część  graniczy z dzielnicą  Umm Sukajm słynącą z hotelu Burj Al Arb a na wschodnim krańcu wznosi się Union House, miejsce gdzie sześciu szejków złożyło  podpisy cementujące zjednoczenie emiratów.

5. Jumeirah Beach Park, najbardziej znany park Zatoki Perskiej, gdzie znajdują się piękne piaszczyste plaże.

6. Safa Park, kolejna oaza zieleni, z której rozprzestrzenia się widok na Burj Chalifa, miejsce idealne na odpoczynek od zgiełku miasta a niezwykłego uroku dodają mu niewielkie jeziorka.

7. Downtown Dubai, Burj Chalifa, największy budynek świata wznoszący się na środku pustyni o wysokości 828 m i 163 piętrach. Obiekt określany jest jako symbol sukcesu i dynamicznego rozwoju, nowości i postępu, międzynarodowej współpracy, a także jako duma Dubaju.

8. Park Burj Chalifa, fontanna Dubaju oraz Souk Al Bahar (targ żeglarza).

9. Sheikh Zayed Road, najbardziej znana ulica metropolii stanowiąca kręgosłup nowoczesnego miasta, czesto nazywanego New Dubai.

10. Dubai Creek, Zatoka Dubaju. Znajdują się  tutaj trzy najstarsze dzielnice Szindagha, Burr Dubaj oraz Dajra.

11. Abu Dhabi i Wielki Sheikh Zayed bin Sultan Al Nahyan Mosque, ósmy największy meczet na świecie.

Ktoś z Was był, zwiedzał Dubaj i okolice?
Może macie dla mnie jakieś rady i wskazówki? Będę wdzięczna za każdą niezbędną informację ;)

Zapraszam Was do obserowania mojego konta na Instagramie, napewno gdy tylko będę miała możliwość będę wrzucała fotki ;)
A po powrocie napewno pojawi się nie jeden post tym razem z fotkami mojego autorstwa :)
Pozdrawiam

You Might Also Like

2 komentarze

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe