Bavarian places - Bad Tölz

18:59

Uwielbiam góry za to, że o każdej porze roku wyglądają powalająco i nie ważne czy śnieg czy słońce lub deszcz nigdy nie jest nudo.
W ten weekend wybrałam się w okolice Bad Tölz, miejscowość ta znajduję się ok. 70km od Monachium w kierunku Garmisch Partenkirchen. Miasteczko nie jest duże lecz rozległe. Typowo bawarskie zabudowanie z wąskimi uliczkami co sprawia, że miejsce to ma piękny klimat, roztaczający się w koło widok na bawarskie alpy pozwala zapomnieć na chwilę o życiu w miejskej dżungli gdzie czas płynie o wiele szybciej i daje możliwość aby poprostu cieszyć się naturą i tymi pięknymi widokami.
Kilkanaście kilometrów dalej znajduję się malownicza miejscowość Kochel am see, a sama trasa, którą trzeba tam dojechać zachwyci nie jednego kierowcę czy też motocykliste gdyż to czysty raj do poszarżowania na tych wszystkich ostrych zakrętach. Sama jazda sprawia już ogromną frajdę ;)
Polecam tą miejscówkę idealna na weekendowy wypad nie mówiąc już o dłuższym urlopie bo w około jest pełno miejsc wartych odwiedzenia, blisko do Garmisch, Salzburga oraz Insbrucka gdzie w niewielkiej miejscowości Wattens znajduję się Kristalwelten Swarovski - fabryka kryształów Swarovskiego, którą trzeba zobaczyć, ale o tym napiszę  w osobnym poście. Tymczasem krótka fotorelacja ;)
Enjoy!

A Wy jak lubicie spędzać weekendy, w mieście czy lubicie uciec gdzieś poza zgiełk metropolii?
 

You Might Also Like

2 komentarze

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe