Scents of Spring #Favorite Perfume

19:15

Zapachy kojarzą mi się z wyjątkowymi miejscami, w których byłam, z bezcennymi chwilami, które przeżyłam, z osobami, które są mi bliskie, a nawet z daną porą roku. Chyba każda kobieta kocha piękne zapachy, nie ma lepszego dodatku do jakiejkolwiek stylizacji jak odpowiedni perfum. Powonienie to jeden z najbardziej pierwotnych zmysłów człowieka. Informacja o zapachu jest przechowywana w pamięci długotrwałej i ma silny związek z pamięcią emocjonalną. Zapewne dlatego znajome zapachy przywodzą na myśl wspomnienia, nawet dokładne sceny, słowa i uczucia. Zmysł ten omija świadomość i od razu motywuje do określonych emocji co odpowiada za działanie substancji zwanych feromonami, które są czynnikiem wpływającym na atrakcyjność kobiet i mężczyzn. Dlatego tak uwielbiam perfumy, za to, że budzą tak wiele pozytywnych emocji. W tym poście chcę Wam przedstawić kilka ostatnio moich ulubionych zapachów, których używam w zależności od nastroju i pory dnia.

Od jakiegoś roku moim ulubionym zapachem na codzień, czy to do pracy lub na zakupy, czy podczas podróży jest ten od CHLOE Love Story. Romantyczny zapach, inspirowany historią paryskiego mostu zakochanych Pont des Arts, gdzie zakochani na znak dozgonnej miłości wieszają kłódki z inskrypcją swych imion, by potem wyrzucić klucz do Sekwany. Kształt flakonu ma budzić skojarzenia z `kłódkami miłości`, a jednocześnie nawiązywać do ducha domu Chloé plisowaniem szkła butelki, odnoszącym się do charakterystycznego detalu klasycznych bluzek Chloé. Anne Flipo skomponowała niezwykle romantyczny, świeży, czysty, kwiatowy zapach, oparty na nutach kwiatu pomarańczy, który jest niesamowicie kobiecy i jak dla mnie idealny na każdy moment. Począwszy od codzienności kończąc na romantycznej wieczornej kolacji.
Zapacham, który ostatnio wybieram na wieczorne wyjścia jest zapach Marc Jacobs DECADENS. Nie jest to lekki zapach, dlatego idealnie nadaje się na wieczór. Czuć w nich rzadko spotykaną śliwkę, co jest ogromnym plusem i nadaje zapachowi oryginalności. Nie jest to słodko - landrynkowy zapach lecz mocny i odważny z nutą szafranu, irysu czy też bułgarskiej róży. Perfumy te zaliczam do tych bardzo kobiecych, odważnych i tajemniczych o uwodzącym działaniu. Dodatkowym atutem jest flakon perfum, buteleczka w kształcie torebki, którą projektant określił jako osobisty talizman jest ucieleśnieniem bogactwa i przepychu. Krótko podsumowując, orientalny zapach dla oryginalnych kobiet.
Numerem jeden na mojej liście ulubionych zapachów, króluje już od 10 lat DIOR Miss Dior. Po prostu nie ma jak dla mnie piękniejszego zapachu. Są to pierwsze perfumy Christiana Diora, które do dziś uchodzą za ponadczasowe i eleganckie. Miss Dior jest zapachem kwiatowo - szyprowym, bogate o zapach róży i jaśminu z nutą patchouli i drzewa sandałowca, które nie zobowiązują dlatego są idealne na każdą porę dnia. Słodki zapach z charakterem.
A jakie są Wasze ulubione zapachy? Na co stawiacie w tym sezonie? Ciekawa jestem waszych propozycji.

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe