Gdzie na długi weekend? PART III Monako, Monte Carlo

15:30

Gorące słońce, cudowne widoki i klimat rodem z Beverly Hills w połączeniu z naszą piękną europejską architekturą sprawi, że nie będziemy chcieli opuścić Monako, wierzcie mi na słowo. Kolejne miejsce z mojej listy "MUST SEE". Księstwo Monako to nie wielkie miasto - państwo położone w obrębie Riwiery Francuskiej nad Morzem Śródziemnym, niegdyś niewielkie i biedne państwo zamieniło się w jedno z najbardziej ekskluzywnych miejsc na Lazurowym Wybrzeżu i na świecie.

Tym samym stało się również jednym z najmodniejszym miejsc Lazurowego Wybrzeża. Tutaj możecie się czuć naprawdę bezpiecznie, przestępstwa zdarzają się tutaj bardzo rzadko, a prawie na każdym kroku możemy tu spotkać uprzejmych i bardzo pomocnych policjantów, na własne oczy widziałam jak pomagali starszej Pani przejść przez drogę, a staruszka była już w poczciwym wieku i ledwo o swojej laseczce się ruszała. Monako często zwiedzane jest w jeden dzień ponieważ ceny noclegów niestety odstraszają, dlatego polecam noclegi w miejscach mniej prestiżowych lub w oddalonych ok. 35 km Włoszech (pisałam o tym w jednym z poprzednich postów).
Co warto zobaczyć w Monako? 1. Monte Carlo Dzielnica ekonomiczna oraz rozrywkowa, w której znajduję się słynne Casino Monte Carlo. Mało gdzie można doznać takiego uczucia luksusu jak właśnie tutaj. Za nie wielką opłatą możemy wejść do Kasyna i poczuć przez chwilę ten cały blichtr i ekstrawagancję.
Przed kasynem możemy zjeść obiad lub napić się kawy w jednej z tamtejszych restauracji z tym, że musimy się liczyć z naprawdę wygórowanymi cenami (piwo 0,5l ok.14 EUR), ale kto nam zabroni, w końcu nie codziennie jesteśmy w Monako!
Dzielnica ta słynie rownież ze znanego na całym świecie wyścigu Grand Prix Monaco FORMUŁY I , który odbywa się co roku w maju. Niegdyś brał w nim udział nasz znany wszystkim rodak Robert Kubica! Wszystko to znajduję się w niesamowitej i skalistej scenerii w zatoce Riwiery Francuskiej.
2. Pałac Książęcy w Monako XXIII wieczny Pałac - siedziba rodu Grimaldich znajduję się w jednej z najstarszej i najbardziej zabytkowej części Monako jakim jest Wzgórze Rocher. Możemy tutaj podziwiać życie codzienne panującej rodziny, oraz piękną panoramę na Monako. Osobiście zauroczyło mnie to miejsce, cudowny klimat i zachwycająca architektura, natychmiast zagubiłam się w tych pełnych uroku uliczkach i nie umiałam a raczej nie chciałam opuszczać tego wyjątkowego miejsca.
Poniżej kilka zdjęć w drodze na Wzgórze Rocher:
A tutaj widok nocą na dzielnicę Fontvieille to tutaj znajduję się centrum przemysłowe:
3. Muzeum Oceanograficzne, to kolejne miejsce, które chcę Wam polecić, szczególnie dla tych którzy lubują się w tej tematyce a szczególnie historii. Oprócz 6 tysięcy okazów ryb możemy poznać niezwykłą historię badań naukowych dotyczących oceanów, czekają na Nas również atrakcje typu pogłaskanie prawdziwych małych rekinów. Muzeum robi naprawdę ogromne wrażenie! Nie wspominając o wspaniałej lokalizacji, zaraz po jego zwiedzaniu możemy przejść do nieopodal położonych na skale ogrodów, z których widoki zapierają dech w piersiach! Stamtąd możemy podziwiać widok na dzielnicę Fontvieille.
Na koniec jeszcze kilka nocnych zdjęć:
Trochę się tych zdjęć nazbierało, ale jak tu nie podzielić się z Wami tak wspaniałymi widokami, mam nadzieję, że zachęcę Was do wybrania się w to niesamowite miejsce, a napewno nie będziecie żałować. Ja napewno tam wrócę, jeszcze tyle pięknych i nie odkrytych miejsc. Ktoś z Was był, jakie miejsca Lazurowego Wybrzeża polecacie?

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe