Gdzie na długi weekend? PART II FRANCJA i Lazurowe Wybrzeże!

12:44

Kolejny post z serii "Gdzie na długi weekend?" Tym razem zabieram Was na Lazurowe Wybrzeże pełne słońca, pięknych widoków, cudownych plaż i nieskazitelnie czystej i turkusowej wody. Nie nadaremno nazwano to wybrzeże Lazurowym!

We wcześniejszym poście pisałam o Sanremo, które leży tuż u podnóża Francji, a stamtąd już dosłownie rzut kamieniem nad Lazurowe Wybrzeże znane również jako Riwiera Francuska . Jest to jeden z najwiekszych regionów turystycznych Francji, który odwiedza co roku ponad 10 mln turystów. No i nie ma się co dziwić ponieważ miejsce to zachwyca swoim klimatem, kulturą, architekturą oraz zapierającymi dech w piersiach widokami! Znajduje się tutaj wiele ośrodków turystycznych, mnie udało się zwiedzić te najbardziej popularne jak Cannes, Monako, Nicea oraz Saint - Tropez i właśnie te miejsca chcę Wam po krótce opisać oraz zachęcić Was do ich odwiedzenia. Na początek zacznę od CANNES miasta znanego na całym świecie dzięki słynnemu Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu jak i turystyce.
Najbardziej znanym miejscem w Cannes jest bulwar La Croisette gdzie codzienne możemy obserwować istną rewię mody a wokoło zobaczyć ekskluzywne hotele, restaurację i domy mody oraz słynny PALAIS DES FESTIVALS ET DES CONGRES, w którym co roku odbywa się Festiwal Filmowy. Lecz Cannes to nie tylko luksus poza nim możemy podziwiać piękne przystanie, zatoczki i wzgórza oraz przepiękną promenadę, która ciągnie się wzdłuż plaży. Osobiście moim ulubionym miejscem było wzgórze LE SUQUET położone na stokach Mont Chevalier . Od Palais des Festivals warto udać się w stronę Starówki zwanej właśnie Le Suquet, gdzie na Rue Du Marche Forville odbywa się jeden z najważniejszych targów prowansalskich w regionie. Starówka sama w sobie jest cudowna, to kilkanaście stromych uliczek i wąskich przejść ze schodami na zboczu wzgórza zamkowego, na szczycie którego wznosi się zamek Chateau - Musee de la Castre. Wybudowany przez mnichów z wyspy Saint-Honorat zamek dziś mieści muzeum archeologiczne i etnograficzne z bogatą i ciekawą kolekcją sztuki starożytnego Egiptu, Grecji, Rzymu a także sztuki prymitywnej Oceanii, Afryki i Azji. Z wieży zamku roztaczają się wspaniałe widoki na zatokę. Cannes to urokliwe miejsce z niesamowitym klimatem, a wśród tych wszystkich wąskich uliczek znajdziemy romantyczne knajpki i restauracje z najlepszymi muszlami i bagietkami francuskimi. Po pobycie w tym mieście zrozumiałam czemu bagietka francuska nazywana jest bagietką francuską, prawdziwą zjemy tylko i wyłącznie we Francji i tylko tam smakuje tak pysznie!
Mam nadzieję, że Was zachęcę do odwiedzenia Riwiery Francuskiej gdyż naprawdę warto. Wybierając się na dłuższy urlop można wiele zwiedzić, region Prowansji jest naprawdę bogaty w zabytki i ciekawą historię nie wspominając o cudownych plażach. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, gwarantuję Wam! Jest to jedno z miejsc, które w życiu trzeba zobaczyć!!! A już w następnym wpisie zabiorę Was do magicznego MONAKO... miejsca, w którym każdy poczuje się wyjątkowo! Do następnego...

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe