Every Summer has a Story Part I #Memories from Jelenia Góra

19:02

W najbliższym tygodniu pojawią się ostatnie już wakacyjne posty z serii Every Summer has a Story. Będą to ostatnie relacje z moich wakacji, które właśnie dobiegły końca. Od jutra czas do prawdziwej pracy. Ostatnie dwa tygodnie urlopu spędziłam na objazdówce po Polsce, było bardzo aktywnie, zjechaliśmy nasz piękny kraj zaczynając od południa Polski, następnie polska centralna, aby stamtąd wyruszyć na północ, a na koniec mój rodzinny Śląsk. Było intensywnie, słonecznie i pięknie. A więc zapraszam do śledzenia bloga, będę się z Wami dzielić chwilami uchwyconymi w moim obiektywie. Na początek, spacer po Jeleniej Górze i przepięknym parku zdrowjowym w Cieplicach, dzielnicy tego miasta.

Park Zdrojowy w Cieplicach został poddany gruntowej rewitalizacji w latach 2010 - 2012 podczas, której na celu było przywrócenie dawnego jego wyglądu. Park ten przylega do pałacu Schaffgotschów i jego pierwsze wzmianki o przypałacowym francuskim ogrodzie pochodzą z 1748 r. natomiast w roku 1838 został gruntownie przebudowany według nowych założeń stylu angielskiego. Można tutaj miło spędzić czas i odpocząć od zgiełku miasta. No i jest naprawdę piękny, spójrzcie sami.
Przepiękna i romantyczna sceneria, aż chciałoby się tutaj zrobić sesję ślubną. Same Cieplice też należą do jednych z piękniejszych miejsc w okolicy. Jest to uzdrowiskowa dzielnica Jeleniej Góry, znajduje się tutaj najstarszy kurort w Polsce. Od wieków biją tutaj źródła, jedyne w Polsce o temperaturze dochodzącej do 90 stopni, a swoją skuteczność zawdzięczają związkom siarki i krzemu, oraz zawartości fluoru. Przyjeżdżający tutaj co roku turyści łączą swój wypoczynek w przepięknej i spokojnej okolicy z kuracją opartą na bazie wód termalnych. Jest to też idealna baza wypadowa w pobliskie Karkonosze, gdzie znajdują się słynne miejscowości turystyczne tj. Karpacz czy też Szklarska Poręba. Wiosną i latem można tutaj uprawiać turystykę piszą, pięknych szlaków górskich nie brakuje, a zimą skorzystać z wyciągów oraz tras narciarskich. Okolice Karkonoszy należą do moich ulubionych górskich miejsc w Polsce i zawsze je będę wszystkim polecać.
W okolicach jest jeszcze wiele innych atrakcji dla każdego, a więc jeśli zastanawiacie się gdzie spędzić kolejny weekend, wybierzcie się w okolice Jeleniej Góry.

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe