Earth Hour 29.03.2014

00:33

Earth Hour,  czyli godzina dla ziemi jest to prosta akcja zorganizowana przez WWF World Wide Fund for Nature odbywająca się od roku 2007 w każdą ostatnią sobotę marca.
To prosta idea mająca na celu nakłonienie ludzi a także różne korporacje do wyłączenia na jedną godzinę świateł oraz urządzeń elektrycznych w domach oraz biurach w geście troski o naszą Planetę aby skłonić Nas do refleksji nad zmianami klimatu.
W dzisiejszym biegu po nasze życiowe cele zapominamy, w jak wielkim stopniu zależymy od naszej Planety i o tym, że nasze działania mają wpływ na jej los.
W ubiegłym roku podczas Earth Hour światła zgasiły setki milionów ludzi z ponad 7000 miast w 153 krajach na wszystkich kontynentach podczas tej godziny wygaszane jest oświetlenie najbardziej charakterystycznych budynków na całym świecie,  m.in. Wieży Eiffla we Francji, Opery w Sydney, Bramy Branderburskiej w Niemczech, piramid w Egipcie, Stadionu Narodowego,  Pałacu Kultury i Nauki oraz Zamku Królewskiego w Warszawie, Spodku w Katowicach, Sukiennic oraz Kopca Kościuszki w Krakowie.
Ja o tej akcji dowiedziałam się dopiero w 2011 roku i od razu postanowiłam wziąć w niej udział. Nie kosztuje to nic, a możemy tylko pomóc i choć przez tą godzinę w roku zastanowić się jaki mamy wpływ na naszą ziemię i jak możemy o nią zadbać.
Wy też się włączcie do akcji i zgaście światło już 29 marca w sobotę o godzinie 20:30!!!
Oficjalnie do akcji możecie się włączyć logując się na stronie www.godzinadlaziemi.pl

ZGAŚ ŚWIATŁO. WŁĄCZ SIĘ DO ZMIAN!

You Might Also Like

2 komentarze

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe