CINQUE TERRE #Riomaggiore

20:00

Riomaggiore kolejne bardzo popularne miejsce we Włoszech w prowincji Liguria położone w malowniczym regionie Cinque Terre tuż u stóp Morza Liguryjskiego. Cinque Terre to także znany na całym świecie włoski park naturalny, który przez turystów na pozór został odkryty dosyć niedawno. Niegdyś wioska rybacka, do której dotrzeć można było jedynie łodzią. Dzisiaj jak już pisałam w poprzednim poście miasteczko to jest połączone jeszcze z kilkoma innymi, do którego możemy dotrzeć malowniczymi górskimi szlakami, pociągiem lud samochodem, lecz samochodem nie wjedziemy nigdy do samego miasta, nie ma takiej opcji, co jest bardzo ciekawe i nadaje temu miejscu oryginalności oraz dodatkowego uroku. Po kilku godzinach spędzonych w równie pięknej Vernazza, wracamy w kierunku Riomaggiore, aby podziwiać spektakularny zachód słońca, na który przypadkiem udało nam się trafić.

Riomaggiore to równie piękne miejsce jak Vernazza, kojarzące się z baśniową krainą. Znajdziemy tutaj urocze i romantyczne zaułki, kameralne plaże, skały zanurzone w morzu, na których odpoczywają miejscowi oraz turyści, liczne ścieżki, zarówno skaliste jak i górzyste w tym m.in. Droga Miłości, którą mieliśmy okazję się także przespacerować i na której spotkamy wiele zakochanych par z całego świata, zapinające na pamiątki kłódki. Riomaggiore zachwyca wręcz tym jak tutejsze kamienice schodzą wprost do morza. Niektóre mają po 700 lat. Nad nimi górują tarasowo ułożone winnice. Riomaggiore znane jest z produkowanego tutaj lokalnego wina. Wzgórza nad miastem pokryte są malowniczymi winnicami, a tutejsze wino można kupić w lokalnych sklepikach. Miasteczko wraz z otaczającymi go winnicami najpiękniej wygląda o zachodzie słońca. Złociste promienie zanurzającego się w morzu słońca przepięknie oświetlają to miejsce o czym przekonaliśmy się sami.
W Cinque Terre napewno warto zatrzymać się na nieco dłużej, aby odkryć uroki tego miejsca i nacieszyć się tym niezwykłym klimatem. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, od leniuchowania na plaży, po aktywny wypoczynek wędrując tutejszymi szlakami, a jest co dreptać. Poniżej kilka zdjęć z przecudownego zachodu słońca, jaki podziwiały tutaj tłumy. Nie dziwie się, był spektakularny. Spędziliśmy tutaj cudowny i romantyczny wieczór, którego nawet nie planowaliśmy. Kolejny powód, za który kocham podróże, dają nam możliwość spędzenia niezapomnianych chwil i to właśnie same miejsce kreują nam te momenty. Świat jest przepiękny i jestem pewna, że w każdym jego zakątku czeka odpowiednie miejsce, w którym odnajdziemy cząstkę siebie...

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe